PRODÁNO

MENŠÍ DOMEK S PĚKNOU VELKOU ZAHRADOU VE VINAŘICÍCH

Na sever a severozápad od Prahy je několik obcí, které nesou název Vinařice. Jak poznat ty správné? Snadno. Vinařice u Loun jsou známé kvalitním chmelem. Buď se sem můžete v srpnu vydat na chmelovou brigádu, nebo – a to doporučuji – si zde pořídit domek se zahradou. Těch tu k dnešnímu dni stojí 112, bydlí v nich 150 obyvatel a některé z domů slouží i chalupářům. Ať už vás více láká se do Vinařic nastěhovat, nebo byte tu chtěli trávit spíše léto a víkendy, důvodů, proč to udělat, je spousta.

Vinařice leží v jižním cípu krásného mikroregionu Perucko. Celá oblast je součástí velkého přírodního parku Džbán, plného převážně smíšených a listnatých lesů, luk, hradů, se spoustou památek včetně prehistorického osídlení. V bezprostřední blízkosti Vinařic najdete přírodní rezervaci Malý a Velký štít a opravdu velkou spoustu turistických stezek. Přímo v obci je rybník lemovaný vrbami a také hasičská nádrž v minulosti upravená jako koupaliště. Místní sokolovna slouží samozřejmě nejen ke sportu, ale také k pořádání zábav. Pouťovou taneční zábavu s tombolou vyspávají Vinařičtí ještě dnes. Zatoužíte-li po kultuře, vydejte se na tvrz v sesterské obci Divice, která mimo jiné slouží jako letní scéna divadla Studio Dva. O vyžití zde rozhodně nebudete mít nouzi.

Domek s číslem popisným 99 není z největších. V jeho útrobách najdete dvě menší ložnice v patře a kuchyň s obývacím pokojem v přízemí. Večery u krbu se skleničkou nějaké místní dobroty budou rozhodně příjemným lákadlem. Koupelna je solidní, tak akorát velká. Domek určitě uvítá pár šikovných rukou, které mu vrátí opadaný make-up.

Na pozemku se nachází několik vedlejších staveb, mimo již zmíněné garáže je zde i dílna a několik přístavků sloužících jako dřevníky a skladiště, případně černá kucyhně. Nejzajímavější a určitě i nejlákavější je zastřešené venkovní posezení s krbem, které si přímo říká o grilovačky s přáteli.

Tím nejlepším je tady ale rozhodně zahrada. Věřím, že pokud nebudete zrovna trajdat někde po okolí, tak bude právě zahrada tím místem, kde strávíte nejvíce času. Z velké části travnatá, s několika vzrostlými ovocnými stromy, najdete tu jabloně i obsypaný rybíz a prostorný skleník. Celý pozemek má 1.100m2, z toho samotná stavba včetně přístavků a samostatně stojící garáže zabírá cca desetinu. Na zahradu tedy zbývá krásných 1000m2 zeleně. Zahrada je velmi mírně svažitá a protože domek se nachází v její přední části, je i příjemně odstíněná od ulice.

K tomu všemu připočtěte blízkost okresního města Louny s přímým autobusovým spojením, poměrně dobrou dostupnost do Prahy a fakt, že dům je v katastru zapsán jako objekt bydlení a tudíž na něj lze čerpat nejen hypotéku, ale i alternativní financování, pokud by to hypotéční pro Vás bylo kvůli bonitě nedostupné.

Jestli Vás Vinařice lákají, vůbec na nic nečekejte, vemte telefon a zavolejte mi.

3.000.000,- Kč

PODÍVEJTE SE NA VIDEO