REZERVOVÁNO

Přiznám se bez mučení, že donedávna jsem o Souticích neslyšel. Když mi navigace řekla, že tam z Prahy budu za půl hodinky, tak jsem sednul do auta a zanedlouho stanul ve vesnici uprostřed krásné přírody nedaleko nádrže Švihov (které snad nikdo neřekne jinak, než Želiv).

V úplném středu Soutic, mezi obecním úřadem a kostelem stojí totiž menší bytový dům a v něm najdete pěknou útulnou podkrovní garsonku, kterou si můžete koupit.

Na první pohled vás tady zaujmou přiznané krovní trámy, které jsou dominantním prvkem v obytné místnosti a budou asi hrát významnou roli v rozhodování, v jakém stylu pojmete vybavení tohoto prostoru. Místnost je dostatečně velká na to, abyste v ní rozmístili část na spaní, část na prosté obývání a samozřejmě i na vaření. Aktuálně zde najdete starší kuchyňskou linku, kterou můžete buď použít tak jak je, nebo ji vyměnit za nějakou stylovější.

Z obytné místnosti můžete dvojicí střešních oken, umístěných naproti sobě, koukat na všechny strany a kochat se pohledem do kraje. Tedy z toho severního – z jižního se můžete kochat pohledem na kostel. A pokud se vám podaří připálit večeři, můžete otevřít obě a udělat pořádný průvan.

Koupelna je v tomto bytě pěkná, bíle obložená, velká tak akorát, jak byste čekali. Najdete v ní mimo sedací vany a umyvadla i toaletu a plynový kotel, který se stará nejen o ohřev vody, ale i o vytápění radiátorů.

Voda je obecní, odpady jsou svedeny do kanalizace a ta je svádí do obecní čističky. Elektřina je samozřejmostí a pokud jde o sítě, bez obtíží zde chytíte i signál hlavních poskytovatelů internetu, případně lokální wifi.

Byt může samozřejmě sloužit třeba jako startovací bydlení pro mladého člověka ze Zruče nebo Trhového Štěpánova, případně ho lze použít i jako rekreační sídlo a základnu pro výpravy do krásného okolí.

To totiž opravdu stojí za to. Celé širší okolí je doslova houbařský ráj. Je tady i spousta cest a stezek pro pěší či cyklistické výpravy a pokud už na vás pomalu svými prsty sahá letní nálada, vyražte do sousedních Nesměřic, kde je krasné malé koupaliště přímo pod přehradou. Oblast je protkaná potoky, potůčky a říčkami a prostě je tu krásně.

Autobus staví doslova 70 metrů od domu a za necelou hodinku vás doveze na Roztyly, případně mnohem rychleji do Vlašimi nebo do Zruče. V obci najdete obchůdek s potravinami, úřad, poštu a také všechny myslitelné druhy nádob na tříděný odpad. A kdybyste se v Souticích chtěli ženit nebo vdávat, tak můžete. Je zde totiž krásný Donátův mlýn s kouzelnou atmosférou, kterou mu dodávají mimo jiné i historické kamenné mosty přes Želivku.

Takže vůbec na nic nečekejte, vemte telefon a zavolejte mi.