VELKÝ MODERNÍ DŮM S KRÁSNOU ZAHRADOU NA BYDLENÍ, REKREACI I PODNIKÁNÍ

Hlavní budova

480 metrů obytné plochy ve 2 patrech

Stodola a garáž

300 metrů stodola a garáž na 4 vozy

Udržovaná zahrada

2560 metrů zavlažované zahrady

Bazén s filtrací

venkovní se zatažitelnou střechou

Nově postaveno

Kolaudace 2002 a spodní patro 2020

Když jsem včera volal na Úřad pro zajišťování dobrého počasí, tak se mě ptali kde chci aby to sluníčko svítilo. Já jsem říkal „potřebujeme natočit dům v Mlčechvostech“. Oni se mi vysmáli. „V Mlčechvostech? Těch u Mělníka? Vraňany? Tam je krásně pořád, tam si nepotřebujete platit modrou oblohu. No a je to pravda. Tady je nádherně 365 dní v roce. A vy se přijďte podívat, protože tenhle dům s úžasnou zahradou v naprostém klidu je právě teď na prodej.

A je jenom na vás, co všechno s ním budete dělat, protože nabízí opravdu nepřeberné množství možností. Samozřejmě ho můžete pojmout jako bydlení pro fakt velkou rodinu, nebo i dvě. Pokud byste chtěli prostor využít jako rekreační, užijete si opravdu spoustu místa a komfortu. A obrovský potenciál má dům se zahradou zejména pro spojení bydlení a podnikání – přímo si říká o to, abyste v něm udělali penzion a z vedlejší prostorné stodoly svatební nebo přednáškovou síň.

Pojďme se podívat nejdříve na patrovou hlavní budovu. Ta byla na základech původního domu postavena v roce 2002, kdy bylo kolaudováno horní patro. V něm najdete krásný velký slunný byt s pěti ložnicemi a pěkným velkým obývacím pokojem a kuchyní. Samozřejmostí je dvojice koupelen, navíc jedna samostatná toaleta a místnost, která byla dodatečně zastřešena a slouží jako prosklený kout naproti hlavnímu schodišti k relaxu, případně třeba jako herna pro děti. O počet místností ale nouzi mít určitě nebudete.

Spodní patro prošlo kolaudací před třemi lety a nachází se v něm dva vzájemně oddělené prostory, které se zbytkem spojuje jen velká předsíň se schodištěm do patra. Větší ze dvou spodních bytů je nově vybudovaný a nikdy v něm nikdo nebydlel. Jedná se o 4+kk v moderním stylu v barevné kombinaci světlého a kouřového dřeva na podlahách i dveřích. V tomto bytě najdete úžasně velký obývací pokoj s přípravou na kuchyň a většina pokojů má vlastní komory či šatny. Moderní koupelna je vybavená walk-in sprchou a samozřejmě je zde ještě další samostatná toaleta. Jeden z pokojů disponuje francouzskými dveřmi na terasu a zahradu, takže můžete posedět na sluníčku bez toho, abyste museli procházet hlavní vstupní halou. Celý byt je uzamykatelný jako nezávislá jednotka a má i vlastní menší předsíň.

Posledním prostorem v hlavní budově je ještě zázemí, které může sloužit jako další byt, kancelář, nebo skladiště. V tuto chvíli se jedná o 3 místnosti o velikosti běžných pokojů, do jedné je zavedena voda a odpady a lze ji využívat jako koupelnu, toaletu, případně rozdělit příčkou a vybudovat zde i kuchyň. Prostoru je na to dostatek.

Budova je izolována minerální vatou o síle 5 cm a je vytápěna plynovým kotlem. Případná změna na tepelné čerpadlo je velmi snadná a systém teplovodního potrubí do radiátorů je na to zcela připraven. Dům si vzhledem k ideálnímu sklonu střechy přímo říká o umístění fotovoltaických panelů či tepelných kolektorů. Plocha střechy je velká a v kombinaci s načerpáním příslušných dotací lze tuto úpravu všemi deseti doporučit. Nosná konstukce je tvořena ocelovými pilóny, vyzdívaná 40cm porothermem. Dům je suchý, teplý a rychle se vytopí.  Střecha je tvořená dřevěnými krovy a pokrytá Lindab plechem. Strop v mezipatře je trapézový plech vylévaný betonem. Jedná se o velmi odolnou konstrukci, která ustojí i uragán.

Odpady jsou svedeny do obecní spádové kanalizace. Z dřívějších dob zůstala na pozemku 13m3 odpadní jímka, kterou lze využít například na sběr dešťovky. Elektřina je přítomna 220 i 380V, zásuvka je mimo hlavní budovy i na garáži. Voda je zavedena obecní, mimo to je na pozemku vrtaná studna napojená na zavlažovací systém. Bazénová technologie s filtrací je v zahradním domku vedle altánu s posezením.

Zahrada je nádherná, roste na ní šlechtěný anglický trávník se spoustou okrasné zeleně, má plně automatizovaný zavlažovací systém a v její východní části najdete bazén. Celý pozemek má 2560m2, je ze všech stran obehnán krásnou kamennou zdí a obě budovy jsou na něm tak dokonale umístěny, že je zde dokonalý klid, ticho a soukromí.

Část zahrady je od hlavní zeleně oddělena živým plotem a za ní se aktuálně nachází bývalý záhon o rozloze cca 120m2, kde lze pěstovat zeleninu. A k této oddělené části přiléhá a lemuje ji právě vedlejší stavba, stodola o úctyhodné rozloze cca 300m2, kterou jednoznačně uvítáte ve chvíli, kdy se rozhodnete tuto nemovitost používat právě třeba na provozování penzionu. Je samozřejmě možné najít pro ni využití i při prostém bydlení, už proto, že část této budovy dnes tvoří garáž s kapacitou na 4 osobní vozy.

Mlčechvosty mají skvělou dopravní dostupnost. V Praze jste po dálnici za 25 minut, větší města v okolí jsou Mělník (10 minut) nebo Kralupy nad Vltavou (15 minut). Mlčechvosty spadají pod obec Vraňany, ale zajímavou vybavenost mají i samy. Nachází se zde železeniční zastávka, autobus staví cca 50 metrů od domu.

Nedaleko protéká Vltava, ale záplav se bát nemusíte, byla zde uskutečněna protizáplavová opatření a proto dům není v záplavové zóně ani pro pětisetletou vodu. Koupat se můžete buď v řece, nebo v nedalekých Vojkovicích, kde je krásné koupaliště s písčitou pláží a zázemím. Umístění Mlčechvost přímo vybízí k tomu, abyste je považovali za základnu pro cyklistické nebo i pěší výlety do širého okolí Mělnicka. A přitom to budete mít vždy kousek do Prahy.

Nemovitost nemá žádné právní, technické, ani pocitové vady a vsadím se s vámi, že si toto místo hned při vaší první návštěvě zamilujete.

Vůbec na nic nečkejte, vemte telefon a zavolejte mi.

20.000.000,- Kč

DOKUMENTY KE STAŽENÍ
DOKUMENTY KE STAŽENÍ

POVODŇOVÁ ZÓNA 0