DŮM NA PRODEJ NA NEJLEPŠÍ ADRESE V ROUDNICI

Roudnice nad Labem je opravdu krásné město. A je v něm všechno. Nyní i dům na prodej. A to na jedné z nejhezčích ulic ve městě. Ulice K Řípu je z jedné strany lemovaná zelení a z druhé rodinnými domy. Je v ní tedy klid, hezky to tam voní a přitom na náměstí i kamkoliv jinam po Roudnici je to co by koblihou dohodil. K tomu připočtěte příjemné sousedy a solidní základ výbornému bydlení je položen.

Dům samotný pochází z 80 let a tomu odpovídá i jeho členění. Jedná se o stavbu ve tvaru LV s plochou střechou, díky které je všude plnohodnotná výška stěn. Suterén, svými rozměry kopírující obytné patro, je zděný a s menšími stavebními úpravami by šla jeho významná část použít jako další obytné místnosti, případně využít prostory k podnikání. Z úrovně ulice se totiž do suterénu dostanete bez překonání jediného schodu skrz prosklené dvoukřídlé dveře vedoucí do garáže. Místo pro obchůdek nebo menší provozovnu nějaké domácí služby jako dělané.

Do patra můžete vyjít buď vnitřkem, nebo zvenčí a to buď vchodovými dveřmi, nebo přímo do obývacího pokoje z terasy orientované jižním směrem. Celé horní patro je vystavěno z kombinace dřeva, CA desek a izolace. 114m2 vnitřní podlahové plochy je aktuálně rozděleno na 6 místností včetně kuchyně, k tomu samostatnou toaletu, koupelnu a předsíň. Jednotlivé prostory jsou od sebe odděleny příčkami, které je možno téměř libovolně přesouvat při zachování nosných bodů v konstrukci. V největší místnosti najdete funkční krb. Většina plochy podlah je pokryta dřevěnými parketovými vlysy.

Navzdory tomu, že dům je třeba brát jako základ pro budoucí revitalizaci a počítat s investicemi na úpravu, některé části domu prošly v minulých letech modernizací. Konkrétně se jedná o systém topení včetně měděných rozvodů, kondenzačního kotle i radiátorů, dům byl opatřen plastovými okny včetně francouzských na lodžii a terasu.

Hlavní kouzlo této nabídky ale spočívá v místě, kde se dům nachází. Rodáci z města kruhových objezdů vše samozřejmě dobře vědí, ale pokud byste si nebyli jisti, tak vězte, že v Roudnici toho najdete opravdu spoustu:

– Dvou krásných, až by se skoro chtělo říct romantických, na sebe vzájemně navazujících náměstí s dominantou zámku, si všimne na první pohled každý. Náměstí jsou obklopena řadou obchodů a obchůdků, restaurací i služeb. To platí i o koloních ulicích, kde najdete opravdu úplně vše, co by člověk od plně vybaveného města očekával.

– Pár metrů od náměstí teče Labe a milovníci vodních radovánek si přijdou na své – ať už se jedná o jacht klub, slalomový kanál pro kajaky, závodiště pro veslaře v nedalekých Račicích. I pokud se radši ve vodě cachtáte, než plavíte, tak se máte na co těšit. Mimo Labe samotného je v Dobříni pískovna s přírodním koupalištěm a přímo v Roudnici nový moderní plavecký bazén.

– Ani ostatní sportovci nepřijdou zkrátka, Roudnice má spoustu sportovišť a hřišť, krytých i nekrytých.

– Pokud jste příznivci procházek nebo projížděk na kole či bruslích, tak nastupte na Labskou cyklostezku, která vás dovede až do Německa.

– Případně můžete nasednout na vlak a odcestovat vlakem, zdejší nádraží je velké a vlaky jezdí všemi směry.

– A totéž platí i o letadlech, protože hned za městem najdete sportovní letiště a na celé město se můžete podívat pěkně z výšky.

– Nedávno byl dokončen obchvat kolem Roudnice, a tak prakticky až k domu dojedete po krásné nové silnici, vedoucí od dálnice. Potřebujete-li tedy dobré spojení s Prahou, máte ho.

Říká se, že dům si člověk vždycky nějak upraví, ale dobré místo je k nezaplacení. No a tohleto, to je Roudnice. Takže jestli v tomhle skvělém městě chcete bydlet, tak vůbec na nic nečekejte, vemte telefon a zavolejte mi.

Martin Lípa

MAPA