PRODÁNO

CHATA S BOŽSKÝM VÝHLEDEM NA ÚDOLÍ
KOŠÁTKY

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Takovýhle výhled ničím nenahradíte. Jižní stráň, tak akorát zastíněná listy stromů, aby sluníčko v létě příliš nepařilo do oken, ale přitom ne tolik, aby větve bránily pohledu do zeleného údolí. Z balkonu této pěkné, udržované a velmi chytře vymyšlené chaty se před Vámi údolí otevře jako nekonečně velký truhlík plný bonsají, který sahá kam až oko dohlédne. Akorát místo bonsají je to opravdový živý svět, který máte jako na dlani.

 

Chata v Košátkách už poskytla svým obyvatelům mnoho radostných chvil a nyní je připravená poskytnout čas pohody, čas klidu, ale i čas zábavy třeba právě vám. Přijeďte se podívat a nasát atmosféru tohoto krásného místa uprosřed zeleně a zjistit, že se Vám odsud vůbec nebude chtít odjíždět. A také proč by ano?

 

Ačkoliv byste to nečekali, jedná se o jednu z těch magických staveb, které jsou uvnitř větší, než venku. V přízemí totiž nenajdete jenom obývací světnici s kuchyní a centrálními moderními kamny, která bez sebemenších problémů vytopí i v chladnějších měsících celou chatu. Najdete tady také první z ložnic a koupelnu se sprchou a toaletou. Obývákem projdete na spodní terasu, dostatečně velkou na to, abyste na ní umístili posezení a kochali se výhledem do kraje. Terasa je chytře vybudovaná tak, že poskytuje stín v parných letních dnech, ale dostatek světla ve dnech studenějších.

 

Když vystoupáte po mlynářských schodech do patra, najdete dvě částečně propojené ložnice se čtyřmi lůžky a vstupem na horní balkon. To je to místo, ze kterého budete vládnout celému údolí a které vám každé ráno hned po probuzení dodá pocit majestátu.

 

Celkem se v chatě nachází 5 plnohodnotných lůžek, takže pojme bez obtíží i větší rodinu nebo partu kamarádů na víkend. Pokud by to nestačilo, je zejména v patře dostatek prostor na to, aby si další členové výpravy mohli rozložit bivaky na podlaze, kterou toho času pokrývají koberce.

 

Celá chata je plná drobných chytrých vychytávek a různých skrytých úložišť. Téměř v každé zdi nebo zákoutí jsou nějaká malá dvířka, která ukrývají překvapivě velkorysý prostor na schování všeho, co má být schováno.

 

Chata stojí ve svahu a její suterénní patro je zděné. Sklep s dílnou je částečně zapuštěný do terénu a poskytne důstojné zázemí každému nadšenému kutilovi. Svěrák na ponku neztratil ani špetku ze svého sevření a dávné krásky z plakátů vám budou dělat společnost, až budete luštit tajemství dřevěných šuplíků.

 

Pozemek se vzrostlou zelení je řešený terasovitě a rozkládá se na několika úrovních, vzájemně propojených roztomilými kamennými chodníčky. Najdete tedy terasu vhodnou pro ohniště, terasu vhodnou pro posezení a samozřejmě spoustu místa pro vaše pěstitelské záměry. A pokud se budete chtít jen tak natáhnout do trávy, ležet a nic nedělat, směle do toho. Koneckonců o tom přece chaty jsou.

 

Až vás ležení omrzí, sedněte na kolo nebo nazujte sedmimílové boty a vypravte se do okolí. Najdete tady všechno. Příroda tomu všemu ale s velkým náskokem vévodí. Lesy a louky kam se podíváte. Smočit se můžete buď v potoce, nebo lépe zajet do nedalekých Konětop nebo na Lhotu. Máte je od chaty co by koblihou dohodil a to už něco znamená.

 

Až se domluvíme na prohlídku, vyražte o hodinku dřív. A zastavte se v Hlavenci na řízek jako kráva.

1.990.000,- Kč