CHALUPA NA ZÁPAD OD PRAHY S VINNÝM SKLÍPKEM

PRODÁNO

Horní Kamenice je část obce Vraný. Vraný není nad Vltavou, ale u Slaného. A Slaný je kousek od Prahy. Navzdory tomu, že okolí je krásné a nedaleko jsou samá známá a kulturně, přírodně či památkově zajímavá místa, jako třeba Budyně nad Ohří, hrad Házmburk, Panenský Týnec nebo třeba slavné Zlonické železniční muzeum, tak Kamenici skoro nikdo nezná. Co z toho plyne? Je tu královský klid. Když jsme fotili fotky a točili video, tak jsme tu strávili skoro celý den a během něj po místní silnici projela tři auta, dva traktory a paní na kole. Jestli chcete místo pro odpočinek, právě jste ho našli. Chcete utéct před starostmi všedního dne, vyslunit se na zahradě nebo se zavřít do vinného sklípku a vypnout? Tady můžete vypnout opravdu naplno. A ve sklípku ani vypínat nemusíte, protože v něm není signál. Nikdo se vám nedovolá ani když necháte zapnuto.

Ale postupně. Na prodej je stoletá kamenná chalupa, která během předcházejících desetiletí držela celkem slušně krok s dobou a průběžně byla modernizována. Takže mimo kuchyně a ložnice tady najdete i relativně moderně udělanou plnohodnotnou koupelnu s toaletou, vanou a umyvadlem. Vodu si ohřejete v bojleru a pokud nebudete chtít topit v kamnech, můžete využít zavěšený elektrický přímotop. Kamna ale mají přecijen větší kouzlo, proto jsou v domě hned dvoje. V ložnici pěkná stará porcelánová a v kuchyni moderní krbová. Opravdoví příznivci oproštění se od výdobytků civilizace mohou na zahradě využívat stylovou kadiboudu.

Venku chvíli zůstaňme. Najdete tu totiž hezké a útulné zastřešené posezení, pokud se budete chtít schovat do stínu. A zlatým hřebem večera bude stoprocentně vinný sklípek. Vemte pár kamarádů, pozvěte je na skleničku a pak už si jen užívejte, jak vám ho záviděj. Ano, na západ Prahy!

Jestli jste kutil, zalezte si do dílny, bude tam příjemný chládek. A můžete tam bušit a řezat jak dlouho budete chtít, sousedy určitě rušit nebudete.

O okolí by toho šlo napovídat spoustu, ale lepší bude, když si ho sami pojedete prohlédnout. Vemte na to ideálně třeba kolo nebo motorku, k vidění je toho spoustu. Pár míst jsem už zmínil, sami jistě objevíte spoustu dalších, včetně koupání v Ohři v Libochovicích, sítě polních a lesních cest, případně pár hezkých míst přímo ve vesnici. Posezení u rybníka na návsi hned vedle dětského hřiště, poslouchání cvrdlikající vody u studánky, to vše je pár metrů od chalupy. Pokud se ptáte, kde nakupovat, tak nejde nezmínit tradiční trhy v nedaleké Ředhošti. Tam totiž koupíte úplně všechno a můžete tedy v rámci budování vlastního klidu vytěsnit z paměti i obchoďáky. Nebudete je potřebovat.

Mrkněte na fotky, pak na chvilku zavřete oči, zasněte se a představte si, že nemusíte dělat vůbec nic. Máte to?

Vůbec na nic nečekejte, vemte telefon a zavolejte mi.


2.300.000,-
(v případě většího zájmu se může konat aukce)
+420 605 542 319
INFO@MARTINLIPA.CZ

MAPA