REZERVOVÁNO

DRUŽSTEVNÍ GARSONKA PO ČÁSTEČNÉ REKONSTRUKCI

S Jirkou jsem se seznámil před téměř třiceti lety ve skautském oddíle a vůbec není náhoda, že právě on je vlastníkem družstevního bytu v ulici Jaroslava Foglara. A stejně tak není náhoda, že zrovna já mám tu čest vám ho nyní nabídnout ke koupi.

Z ulice projdete vstupními dveřmi okolo schránek, krabice na hromadné dopisy a po pár krocích stojíte přede dveřmi. Tahle výprava na Yucatan rozhodně nebude nijak náročná, přístup do bytu je totiž bezbariérový.

Jedná se o malý byt o jedné obytné místnosti, jedné předsíni a jedné koupelně s toaletou. Ideální pro mládežníka jako startovací, případně s ohledem na absenci schodů i pro seniora, který ví, že devadesátka pokračuje.

Byt byl dosud pronajatý. A protože při převzetí od nájemníka to tu vypadalo trošku jako v táboře zelené příšery, rozhodli jsme se mu před prodejem trochu poopravit makeup – tedy bytu, nájemníkovi samozřejmě ne.

Nejvíce se toho samozřejmě odehrálo v hlavní obytné místnosti. Tu jsme vzali pěkně zgruntu. Projdete se po úplně nové plovoucí podlaze, všechny zdi jsou vyštukovány a vymalovány, a hlavně je tu pro vás připravená fungl nová kuchyňská linka se dřezem a digestoří. A není to žádná malá linčička, ale pěkná velká, plnohodnotná linka do „eLka“. Tady nebudete muset řešit žádnou záhadu hlavolamu jako kam dát nádobí a jestli se vám sem vejde velká pánev na palačinky. Troubu, plotnu, mikrovlnku a ledničku si budete muset pořídit sami, ale elektrická příprava i místo na ně tady je.

V místnosti je pěkné velké okno s výhledem do zeleně, ráno si můžete svůj modrý život plnit rozcvičkou při otevřeném okně a večer, až se rozvalíte do křesla, si budete připadat jako ve sluneční zátoce.

Koupelna zůstala víceméně původní, opravený je odpad ve sprše a silikonová izolace, takže žádná bobří řeka by se konat neměla. Místo na pračku tady je, i sušička by se vešla. Nad umyvadlem najdete novou zrcadlovou skříňku i se světlem a co víc od malé koupelny člověk žádá?

Jak už jsem zmínil, v předsíni najdete vestavěnou skříň. Ta je na takhle malý byt překvapivě velká, určitě do ní bez sebemenších potíží poskládáte celý svůj šatník. A pokud by se vám nechtělo mít ledničku v kuchyni, můžete ji dát i sem. Koneckonců, dříve tady dokonce byla. Případně si sem můžete schovat létající kolo.

Náklady na provoz jsou i po zvýšení cen energií velmi vstřícné. I když se celá Stínadla bouří, v tomto bytě se provozních nákladů bát nemusíte. Ohřev vody i topení vychází měsíčně na pár stovek a spolu s fondem oprav, zálohou na vodu, elektřinou a veškerými službami v domě se možná ani nedotknete hranice tří tisíc korun měsíčně.š

Když duben přichází, dům slaví narozeniny. Ty nejbližší budou dvacáté. A dvacetiletý dům, to je mladík! Průběžně na něm probíhají opravy a údržba, seznam plánovaných investic vám rád předám.

Družstvo se o budovu pěkně stará, a protože spravuje více domů v areálu, probíhá údržba a opravy nejen na jednotlivém domě, ale v celém okolí této jezerní kotliny. Uprostřed areálu najdete retenční nádrž, která nejenže plní výborně svou funkci, ale je to také hezký estetický doplněk.

V ulici je dostatek parkovacích míst, domy mají totiž v suterénu garáže, a tak není povrchové parkování tolik zahlceno.

V blízkém okolí najdete LIDL, několik restaurací, pár autobusových stanic a metro Lužiny je 10 minut pěšky. Hned za domem je Dalejský park a pokud máte rádi delší toulky zelení nebo život v poklusu, můžete pokračovat až k Dalejskému potoku a dál k pramenům neznámé řeky.

Milí hoši a děvčata, jestli se vám tento byt líbí, tak vůbec na nic nečekejte, žhavte tamtamy a volejte!

DOKUMENTY KE STAŽENÍ