CHALUPA S VELKÝM POZEMKEM NA PLZEŇSKU

„Bydlím v Bílukách u Měčína. Je tu božský klid, bezvadní sousedé, krásná krajina okolo a když cokoliv potřebuju, sednu na autobus a jedu do Přeštic. Ze všeho nejradši se toulám po okolních lesích, kutím něco v dílně nebo se věnuju zahradě.“

Je vám něco takového blízké? V tom případě zbystřete, protože zanedlouho mohou přesto toto být vaše slova. V Bílukách u Měčína na Klatovsku nyní můžete koupit zachovalou chalupu s pěkným roviným pozemkem.

Ten má celkem 1.443 metrů, z toho 302 zastavěných a je prakticky celý tvořen trávníkem. Na pozemku jsou dvě budovy, hlavní chalupa, kde cca polovinu tvoří obytná část a polovinu zabírá stodola s dílnou a mírně zanořeným sklepem a druhá budova, kde dominuje garáž, bývalý vejminek tvořený dvěma menšími místnostmi a dřevník. Pod střechou hlavní budovy najdete půdu jako z pohádky. Dokonce je na ní ještě voňavé seno a určitě najdete i pár dalších pokladů.

Obytné části vévodí zejména obývací světnice, do které se dostanete z hlavní vstupní chodby. Skrz ni projdete do první z ložnic. Obě tyto místnosti mají okna na východ, světnice i na jih. Z centrální chodby, která dobře slouží jako takový rozcestník do všech koutů domu, dále projdete do kuchyně. Pokud chcete vařit stylově, můžete použít stará, ale funkční kamna. Jejich plotny budou potřebovat trochu péče, ale zprovoznění se určitě vyplatí. Vedle toho najdete v kuchyni i sporák, zachovalou původní kredenc a přípravný pult. Severní okno směřuje na vedlejší nezpevněnou cestu k rybníku.Skrze další pokoj s vlastními kamny projdete koupelnou, minete oddělenou toaletu a u chodby, ústící zase zpět na zahradu, potkáte ještě jednu obytnou místnost.

Celý dům je nově vymalovaný, na zemi leží linoleum. Stavebně je chalupa zcela v pořádku, nehroutí se a neteče do ní, krovy jsou zdravé. Voda ve studni je dobrá a je jí dostatečné množství, jímka neprosakuje. Pro moderní užívání bude potřeba samozřejmě zainvestovat a upravit si ji k obrazu svému, prostory vám k tomu však dávají mnoho možností.

Největší devizou této nemovitosti je bezesporu zahrada. Ať už rádi pěstujete květiny či zeleninu, nebo máte zvířata či děti, kterým chcete dopřát dostatek prostoru, zahrada vás plně uspokojí. Plocha zahrady je rozdělená na dvě zhruba stejně velké části, kdy část za domem je od zbytku oddělena zamykatelnou brankou a část před domem se studnou a dřevníkem má vjezd skrz bránu z ulice.

Klidná obec má vlastní hasičskou zbrojnici, hezkou náves s kaplí a potokem, fotbalové hřiště s posezením a autobusovou zastávku, ze které se dostanete do blízkého Měčína, případně do Klatov či Přeštic.

Z Bíluk do Plzně se dostanete autem cca za půl hodiny, do Klatov vám to bude trvat 15 minut. Ať už pojedete odkudkoliv, pořádně se cestou rozhlížejte, ať vám z té krásné krajiny nic neunikne. Lesy, louky, rybníky, hrady, skály, koupaliště. Od všeho trochu.